מחזור ו' (2004-2005)

 

בוגרים:

קרן אביטן,  מישל אטיאס, גל גרוס,  ריי טוביאס,  עמית כפיר,  אודי לבון,  ענת לוטן,  עוז מועלם,  אורי מטרסו,  אלעד מלכה,  לירון סילברמן,  תמר פלטר,  יעל רייף,  חן שקד

 לקוחות:

 

הסרטים:

1. "האוטומט במחנה"

הלקוח: רופאים לזכויות אדם

עמותת רופאים לזכויות אדם היא עמותה המקדמת את הזכות לבריאות בישראל ובשטחים. כארגון, שחלק מפעילותו מתבצע מעבר לקו הירוק, הוא נתפס לא אחת כארגון קיצוני, כמעט בוגדני. הסטודנטים בספוט ביקשו להמחיש את הזכות לבריאות כזכות בסיסית לה זכאי כל אדם. זכות מובנת מאליה שבמקרה זה נמנעת גם מילדים ומהורים חסרי ישע. הלוקיישן, פינה נשכחת בנמל תל-אביב, עוצב כאב-טיפוס של מחנה הפליטים, מחנה הדחויים והמושתקים שיכול להיות בעזה, בתל-אביב ובעצם בשוליו של כל מקום. מנשה נוי נרתם לעניין בהתלהבות את הילד מגלם איל ערב.


http://www.youtube.com/watch?v=lPn8EvK6z1A&feature=related

קרדיטים:

במאי: עוז מועלם

פלנינג: אודי לבון, מישל אטיאס חן שקד

תקציבאי: אודי לבון

קריאייטיב: גל גרוס, יעל רייף, עמית כפיר

הפקה: ענת לוטן, תמר פלטר

 

2. "תפתחו את העיניים"

הלקוח: חיים וסביבה – ארגון הגג של שוחרי איכות החיים בישראל

תפתחו את העיניים תסתכלו סביב….." כתבה נעמי שמר באחד משיריה רוויי האופטימיות. המציאות האקולוגית בישראל נכון להיום, רחוקה מלעורר נחת.  חיים וסביבה – ארגון גג של שוחרי איכות החיים והסביבה מנסה בין השאר לקדם את התפיסה הגורסת כי המפגעים הסביבתיים המשמעותיים נמצאים דווקא קרוב אלינו. אלה מפגעים שאינם נמצאים בחדשות ובכל זאת יש להם השפעה רדיקלית בגלל היקפם הקטן, לכאורה, ובגלל נוכחותם המתמדת סביבנו. הסרט שהפיקה סדנת ספוט צולם באולפן מאולתר שנבנה בתוך ביתן 28 שבגני התערוכה. הוא שודר מספר פעמים בערוץ 2 (רשת) בסמוך ליום כדור הארץ של שנת 2005.


http://www.youtube.com/watch?v=qVzeUMMr60c&feature=related

קרדיטים:

במאי: אלעד מלכה

פלנינג: אודי לבון, מישל אטיאס, חן שקד

תקציבאי: ריי טוביאס

קריאייטיב: גל גרוס, יעל רייף, עמית כפיר

הפקה: ענת לוטן, תמר פלטר

 

3.  "תשתחרר בדרך שלך"

הלקוח: על"ם – עמותה לנוער במצבי סיכון

הפרסומת שנוצרה בספוט בשנת 2005 עבור עלם – העמותה לנוער במצבי סיכון היתה פרסומת חריגה בהשוואה לפרסומות קודמות. פרסומת זאת אינה מקדמת רעיון חברתי באופן ישיר ותחת זאת מעודדת את השימוש באתר האינטרנט של עלם –  Yelem. האתר פונה לבני נוער ומציע מגוון רחב למדי של תכנים. הקונספט "תשתחרר בדרך שלך" שפותח בסדנה תורגם למסר קומי-חתרני שנתקל בהתנגדות לשידורו בערוץ 2 בטענת פגיעה אפשרית ברגשות הקהל הדתי. עלם לעומת זאת עשה שימוש בסרט באתריו.

http://www.youtube.com/watch?v=nA3Tiiky_Iw&feature=related

קרדיטים:

במאית: קרן אביטן

פלנינג: אודי לבון, מישל אטיאס, חן שקד

תקציבאי: אורי מטרסו

קריאייטיב: גל גרוס, יעל רייף, עמית כפיר

הפקה: ענת לוטן, תמר פלטר

 

 

 

 

About the Author