"עדוּת" / www.edut.co.il

הלקוח: איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות תקיפה מינית ולנפגעי תקיפה מינית בישראל

הפרוייקט: אתר עדות (www.edut.co.il) – אתר העדויות הוירטואלי בנושאי הטרדה ותקיפה מינית. פלטפורמה אינטרנטית

רקע: מדי שנה חווים אלפי נשים וגברים בישראל הטרדה מינית או תקיפה מינית על כל סוגיה. רק אחוזים בודדים מהמקרים מדווחים לגורם כלשהו. מטרת האתר עדות היא לאפשר לכל אותם גברים ונשים שחוו הטרדה או תקיפה מינית לספר את סיפורם האישי.

אתר עדות הוקם כמענה לבעיה עקרונית העולה לנוכח סוגיית ההטרדה והתקיפה המינית בישראל.  על פי איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות תקיפה מינית ולנפגעי תקיפה מינית בישראל, הרי שלמרות שהשיח הציבורי הקיים בעניין אינו חדש, ועל אף שהושגו מספר הישגים בעיקר בתחום החקיקה והשפיטה, הרי שמבחינה תקשורתי, זוכה תחום ההטרדה והתקיפה המינית לסיקור בעייתי, וזאת בלשון המעטה. מתברר כי התקשורת בישראל עוסקת בסוגיה תוך הבלטת מקרי הקיצון (הטרדה או תקיפה בה מעורבים מנהיגים או ידוענים, תקיפות אלימות במיוחד וכו'). עוד עולה  אמצעי התקשורת ממעיטים בהיקף התופעה. התקשורת מתייחסת למספר התלונות במשטרה, וזה, קטן לאין שיעור ממספר מקרי ההטרדה והתקיפה המתקיימים בפועל. מתברר כי  רוב רובם של הקורבנות מבכרים, מסיבות שונות, שלא להתלונן במשטרה. בנוסף, התופעה שכיחה במיוחד במעגלי המשפחה; רוב המותקפות או המוטרדות נופלות קורבן למעשיו של אדם קרוב.

אתר עדות מאפשר לכל קורבן לשאת עדות מלאה, בלתי מופרעת ואנונימית על המקרה. העדות עשויה להקל ולו במעט על הקורבן, ולסייע לקורבנות אחרים למצוא באתר הד למצוקותים.  מבחינה ציבורית מציג קיר העדויות הוירטואלי, לבנה ללבנה – עדות לעדות –תמונה אמיתית של ההיקף העצום של התופעה המתרחשת כיום והמשתקפת, למצער, בצמיחתו של הקיר.

כתובת האתר: www.edut.co.il

כתבו על פרוייקט עדות:
  1. קפטן אינטרנט מבקר באתר "עדות"
  2. שוברות שתיקה – נפגעות תקיפה מינית כותבות
  3. אברי גלעד, הילה קורח ומירית טמיר משוחחים על קיר העדויות בתוכנית העולם הבוקר (29/5/08)

 

About the Author