"משתרבוס"

 

הפרוייקט: משתרבוס – משטרת תרבות באוטובוסים

רקע:  במסגרת תרגיל "אטרקציה במרחב הציבורי" בחרו חמישה סטודנטים מן הסדנה לטפל בסוגיית תרבות הנסיעה באוטובוס בישראל. לבושים בחולצות שעליהן סמל ה"משתרבוס" עלו הסטודנטים למספר אוטובוסים ובאו בדברים עם הנוסעים. היוזמה זכתה לתהודה רבה בתקשורת הכתובה והאלקטרונית (ראה להלן). קבוצת הפייסבוק של המיזם עברה זה מכבר את 1000 החברים.

חברת האוטובוסים "דן", שדבר הפרויקט גונב לאוזנה, הזמינה את הסטודנטים ליישם את התרגיל במסגרתה. הסטודנטים נרתמו לעניין ובחודש אפריל 2011, ערכה חברת דן פיילוט בו נטלו חלק 70 אוטובוסים בגוש דן. בפיילוט נטלו חלק צוותים של חברת דן וכן תלמידי תיכון מגוש דן. את הפיילוט הובילו הסטודנטים שניהלו את גיוס המתנדבים, העניקו הדרכה צמודה לצוותים וניהולו את הליווי התקשורתי והיחצ"ני העשיר.

 

 

ב23/5/2011, מול אולם "בית החייל", המלא עד אפס מקום, ובמעמד השר לבטחון פנים יצחק אהרונוביץ, הוענקו ליוזמי ה"משתרבוס", חמשת הסטודנטים מסדנת ספוט – ברק בן שמעון, סנדרה ולר, טל גוילי, ליהי בן-דוד  ורן עמיחי – מלגות לימודים. הנואמים השונים באירוע ההוקרה ל"משתרבוס" העלו על נס את היוזמה המקורית  שזכתה להצלחה גורפת ברשת ובמרחב הציבורי וציינו את מחויבותם להמשך הפרויקט גם בשנים הבאות. לאחר הטקס המרשים הועלתה הצגת "השוטר אזולאי" בכיכובו של מוני מושונוב, גם היא כמחווה ל"משתרבוס".

 

 

כתבות ראשונות על הפרוייקט

הארץ  (אפשר גם לסרוק)

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1199130.html

טיים אאוט

http://www2.colman.ac.il/srikot/haeer_bus.pdf

תחילת המהלך התקשורתי:

כתבות טלוויזיה ואינטרנט:

המשתרבוס אצל אורלי וגיא (ערוץ 10)

כתבה בNRG

קישור ישיר לקליפ המסכם את המהלך התקשורתי בישראל.

קישור לכתבה ששודרה ברשת הטלוויזיה המרכזית בגרמניה (ZDF).
http://www.zdf.de/ZDFmediathek/beitrag/video/1216806/Buspolizei-bringt-Israelis-Manieren-bei#/beitrag/video/1216806/Buspolizei-bringt-Israelis-Manieren-bei

 

ניתן למצוא תכנים רבים בדף הפייסבוק של המשתרבוס

http://www.facebook.com/Mishtarbus

 

About the Author