מחזור ה' (2003-2004)

בוגרים:

נורית ארדיטי, איתי בונה,  נועה בר-יוסף,  גיא גולן, יעל הרשמן, רון חמי,  שירה כהן,  אמיר לב,  דרור מי-רז, שחר סטולרו, זוהר פרייליך, שמואל קייטניק, תמר שטיין, שירה שקדדורית שרון

החל מן המחזור החמישי שלה, התמקדה סדנת ספוט בתחום החברתי. את תאגידי המזון הגדולים וחברות הריטייל החליפו כעת עמותות וארגונים חברתיים: ארגוני זכויות אדם, ארגונים סביבתיים ואחרים שביקשו למנף באמצעות הסדנה את האג'נדות הייחודיות להן. במחזור החמישי נמנו על לקוחות הסדנה ארגון הסטודנטים מגמה ירוקה, .האגודה לזכויות האזרח והמועצה הישראלית להתנדבות.

 

 

 

לקוחות:

 

מגמה ירוקה              האגודה לזכויות האזרח בישראל                   המועצה הלאומית להתנדבות

 

סרטים

1. "איילון תקוע"

הלקוח: מגמה ירוקה – ארגון סטודנטים למען הסביבה

תומר איילון, השחיין הישראלי הכושל, נולד במוחה של קבוצת תלמידי ספוט שפעלה עבור "מגמה ירוקה": ארגון סטודנטים עצמאי הפועל למען הסביבה. הארגון ביקש להעלות קמפיין שיתמודד עם בעיית התחבורה בישראל תוך הצגת האבסורד השלט בתהליכי קבלת ההחלטות בישראל ובמנטליות המקדשת את הרכב הפרטי והשוללת את אופציית התחבורה הציבורית. עמדה זו  שהיא מנת חלקם של אזרחים ושל מקבלי ההחלטות כאחד, מוצגת בסרט כנלעגת, כברת השוואה ליהירות הריקה ולתחושת העליונות המזויפת המאפיינת את הישראלי במגעו עם הזולת. בנתיבי איילון לא אהבו את זה. שידורו של הסרט על ידי זכייני ערוץ 2 אליהן הוגש הסרט נדחה שוב ושוב בתואנות שונות.

הסרט צולם בבריכה המיתולוגית של קיבוץ גבעת חיים המנוהלת על ידי שחיין העבר האגדי גרשון שפע; את השחיינים גילמו שחייניה המקוריים של נבחרת הכדור-מים של ישראל ואת קולם נידבו אבי מלר ומרב מיכאלי.

http://www.youtube.com/watch?v=rqgu0gJJJNA&feature=related

 

קרדיטים:

במאי: אמיר לב

פלנינג: איתי בונה, רון חמי

תקציבאי: רון חמי

קריאייטיב: שירה שקד

הפקה: נורית ארדיטי, דורית שרון

 

צילום: תולי אונגר

 

2. "לא כל הזכויות שמורות"

הלקוח: האגודה לזכויות האזרח

מאז ומעולם נתפסת האגודה לזכויות האזרח בישראל כארגון שמאלני המציב במרכז סדר היום שלו את הטיפול במיעוט הערבי, בדרך כלל מעבר לקו הירוק. הסטודנטים בסדנת ספוט ביקשו לנער את התדמית השלטת ולהצביע על מגוון  הפעילות של האגודה ואת הרלוונטיות שלה למגוון רחב של אזרחי המדינה, ולאו דווקא לשמאלניים שבהם….הסרט צולם במגוון אתרים בתל-אביב תוך שימוש בשחקנים מתנדבים. את הקריינות ביצעה בהתנדבות מרב מיכאלי.


http://www.youtube.com/watch?v=SlMQLNbpRvA&NR=1

קרדיטים:

במאי: שירה כהן

פלנינג: שמואל קייטיניק

תקציבאי: שחר סטולרו

קריאייטיב: דרוד מי-רז

הפקה: נורית ארדיטי, דורית שרון

 

צילום: תולי אונגר

 

3. "הפטיש"

הלקוח: האגודה הישראלית להתנדבות

המועצה הישראלית להתנדבות היא ארגון הגג של ארגוני ההתנדבות בישראל. המועצה אינה מוכרת לקהל הרחב והיא רלוונטית במיוחד עבור עמותות וארגונים הרואים בה מסגרת ממסדית העשויה להושיט יד ותמיכה כספית לפעולותיהם. האתגר שעמד בפני צוות הסטודנטים של ספוט היא להמחיש באופן קולנועי את רעיון הסיוע למסייעים ולרענן את התדמית המנומנמת של המועצה.


http://www.youtube.com/watch?v=1p7bPZsNWZo

קרדיטים:

במאי: זוהר פרייליך

פלנינג: רון חמי

תקציבאי: גיא גולן

קריאייטיב: נועה בר-יוסף

הפקה: נורית ארדיטי, דורית שרון

 

צילום: תולי אונגר

 

 

 

About the Author